2010 m. sausio 7 d., ketvirtadienis

Filosofinis išvedžiojimas apie darbą, veiklą ir kontoras

Jau rašiau, kad ieškau ne "darbo", o veiklos, už kurią mokėtų pinigus. "Darbas" - tai kai keliesi kiekvieną rytą ir aštuntai arba devintai valandai eini į kontorą, kurioje negailėdamas savęs (na, kartais vis dėlto šiek tiek pagailėdamas :)) atidirbi iki 17 arba 18, (arba ilgiau), o po penkių tokių dienų šventi savaitgalį.

"Veikla" - tai kai keliesi kada nori, kažkur eini kada reikia, savaitgalių neskaičiuoji. Bet esminis skirtumas yra tas, kad "veikloje" esi savarankiškas, ir tavo rezultatas daugiausiai priklauso nuo tavo įdirbio, minčių, mąstymo, patirties, įsiklausymo į klientą. Sprendimus priimi pats, pats už juos ir atsakai. Kartais už savo "rezultatą" gali būti sutrintas, biškį paskauda, bet trumpai, o argumentuotą "trynimą" labai tiesiogiai priimi kaip pamokas.
Tiek apie darbą ir veiklą.

Su kontoromis turiu dvejopą patirtį:
Egzistuoja kontoros, kuriose darbo rezultatas dažniausiai yra kompromisas tarp keleto skirtingus interesus turinčių grupių. Kad pasiekti tą kompromisą, organizuojami susirinkimų maratonai, daromi įvairiausi "išankstinio suderinimo" manevrai, politikuojama, pan. Kas atsako už rezultatą? Dažniausiai tas, kas galiausiai gamino tą kompromisinį šedevrą (Frédéric Beigbeder tokį kompromisinį produktą tiksliai pavadino "šūdeliena"). Ar skauda jei "trina"? Taip, bet čia sunku kalbėti apie "pamokas"... Tokia darbo praktika gaji didelėse ir mažose kontorose, kur visi sau leidžia diskutuoti apie viską. Tokias kontoras pavadinsiu "diskutuotojų".
Taip pat yra tekę susidurti su kontoromis, kur kiekvienas dirba savo darbą. Žmonės dirba komandomis, diskutuoja, bet visi žino, kas ginčo atveju priima sprendimą ir už jį atsako. Šias kontoras vadinu "veikiančiųjų" kontoromis. Žinau, kad tokių kontorų yra ir Lietuvoje (netgi lietuviško kapitalo!), taigi jei vis dėlto ieškosiu darbo, taikysiuos būtent į tokią.
Taigi, mano prioritetai:
- savarankiška veikla už pinigus,
- įdomus darbas "veikiančiųjų" tipo kontoroje.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą